събота, 3 януари 2015 г.

Свински Сарми

Здравейте ,мили приятели.Честита Коледа.Честита Нова Година.Пожелавам на всички отново много здраве,защото то е най-важното в нашия живот .Тази година нямах време както предните ,за да се завъртя хубаво и както си трябва из кухнята ,но беше достатъчно.Затова сега ще Ви представя рецепта за Свински врат увит като сарма.Доста богато ястие откъм месо,но много вкусно и лесно :) При толкова хубави филми ,само го оставяте да се пече и гледате да не изгори ;) Поради тази причина е хубаво да се снабдите с едно ето такова часовниче 

 Много е удобно и доста полезно :)
Сега вкарваме Снупи в кухнята и започваме да готвим :)
Необходими са ни пържоли от свински врат  без кост.Бройката е колкото ще бъдат гостите.На мен ми бяха необходими 9 .
600 гр шарено свинско месо 
почти една пълна чаша за чай с ориз
стрък праз
зелеви листа (кисело зеле)
зелев сок
червен пипер
една котка за разкош :)





 Свинския врат само го измиваме и подсушаваме.
Нарязваме праза.Запържваме го леко и към него добавяме ориза,като след като го запържим добавяме 1 чаена чаша вода постепенно докато изври ,за да бъде почти готов.



Нарязвате шареното свинско месо.Овалвате го хубаво в червен пипер и добавяте 100 към 100 вода и зелев сок.Към цялата смес добавяме и нарязано на ситно зеле.





 Взимате зеле лист и в него поставяте пържолата,отгоре сместа от ориза с праз и завивате като сарма.
Така процедирате и за останалите.



Най-отгоре изсипвате шареното месо и зелевия сок с вода.Не добавяте никъде сол,защото сока е достатъчно солен.Увивате с фолио за печене и на 280 градуса печете за около час,час и нещо.После махате фолиото докато хванат коричка сармите.
Задължително фолиото го надупчвате с нож ,за да излиза парата.


Ами какво ми става да кажа освен приятно хапване с любимите хора и BON APPETIT 

 




















 

неделя, 30 ноември 2014 г.

Бъркани яйца с течна сметана

Здравейте ,мили мои.Тази рецепта я пиша с изключително голямо вълнение,поради факта,че.... нямам и идея как ще ви се стори рецепта за бъркани яйца,НО  ви уверявам ,че няма нищо общо с обикновените бъркани яйца.Първо съдържат течна сметана,която ги прави пухкави и най-вече с много по-различен вкус.Другото от което се вълнуват ,че доста голяма част сега ще покажа с видео материал,разбира се изобщо не е перфектно видеото и не се чудете,звука е от това,което гледам по телевизора докато готвя.Самата рецепта е приготвена на онова вълшебно и магическо за мен място -Брацигово.Изцяло е сготвена на печка с дърва и мога да ви уверя,че освен сметаната,която придава съвсем друг изискан и изтънчен вкус....самото готвене по този начин някак си прави ястието друго ,по-вкусно :)
 Ще ви трябват 6 яйца
1 кутийка течна сметана
масло 
къри
сол 
Изсипвате в една голяма купа яйцата и сметаната и гъ разбърквате хубаво.Загрявате мноооого добре тигана и слагате съвсем мъничко масло,защото самата сметана си е доста мазна.
Щом всичко е нагорещено,само да поясня този път няма да добавяте олио към маслото,ще се действа бързо ;)
Та щом всичко е нагорещено изсипвате сместа вътре и бъркате рядко като само повдигате яйцата от време на време,като за омлет.При тази рецепта не бързаме за никъде.Моля ви котлона ако сте на ток да не е на максимална температура щом почнете да готвите ,а ако сте на газ я намалете на средно .Бавното бъркане вкарва въздух и прави яйцата още по-пухкави .Посолявате леко докато си бъркате лекичко яйчицата :)
Заповядайте и частта с видеото :)
Сега да се извиня,оказа се че глупавата система на блога не ми дава да видя предварително какво качвам,нито мога да подредя клиповете ,но ще схванете идеята,дано да ви тръгнат поне :) 
Ето и крайния вариант на ястието ,като го поръсвате леко с къри ,което придава нотка на дълбочина и съвършенство .





                                                        BON APPETIT                                                                     

вторник, 18 ноември 2014 г.

Котлети с плънка от крутони с подправки

Идва ред и на нещо по-основно за хапване ,именно Котлети с плънка от крутони и подправки ,с които ще зашеметите гостите си,бързи са ,а и страшно вкусни и необичайни .
Една на вид проста и ароматна плънка ,прави чудеса-превръща обикновените свински котлети в специалитет и за най-изисканите и "капризни " гости.
Ако не ви се намират свински котлети или искате разнообразие може да ги приготвим от телешко или пуешко филе.

Необходимо ни е свинско филе или 4 обезкостени свински котлета,всеки от по 200 грама
хляб за тостер
зелен лук
1 скилидка чесън
 2с.л.олио
100мл месен бульон от 1/2 кубче
2ч.л. балсамов оцет
ементал (1с.л. настърган или меко блокче като крема сирене на President)
сол,млян бял пипер
сос Браун (има невероятен лек привкус на кисело,което се съчетава перфектно с месото)








 Измиваме месото със студена вода и го подсушаваме.Режем на 4 или за колкото души ще готвите.

Всяко парче го режем,но не до дъно ,за да се получи джоб.


Изрязваме кората на хляба и нарязваме на малки кубчета средата.Изчистваме ,измиваме и нарязваме зеления лук.Обелваме и нарязваме на много тънко чесъна.


В олиото запържваме хляба до кафяво на среден огън като бъркаме постоянно ,за да не загори,добавяме лука и чесъна,като задушаваме няколко минути ,заедно с Ементала,който в моя случай е мекия..Заливаме с бульона и оцета.
Объркваме добре със сол и белия пипер.






Месото го запичаме за няколко минути на оребрен тиган ,защото после ще го печем.Така му придаваме хубав външен вид.

Намазваме една тавичка с олио или масло.Напълваме джобовете,като внимаваме да не изпадне плънката.Ако ви идва много ,просто забодете с клечки за зъби.Натриваме котлетите от вън с пипер и сол.






Поставяме ги ,за да се доопекат хубаво във фурна,която е предварително загрята на 180 градуса.
За гарнитура аз използваш картофено пюре.
Изключително върви и със салата и ориз със зеленчуци.
По чинията и пюрето сложих от соса Браун.





 П.С.Ако имате проблем с рязането на котлетите,просто отделно един от друг ги сложете за около 30 минути във фризера или камерата на хладилника си .
Ами BON APPETIT

 

Вкуснотийките на В. Template by Ipietoon Cute Blog Design